16. Nevíme toho ještě mnoho

8. října 2014 v 4:58 | Anies |  Na pírkách nebes

16. Nevíme toho ještě mnohoDívka se pomalu probouzela, otevřela oči, prvně ji zasáhlo silně světlo, proto několikrát zamrkala a když přivykla osvětlení místnosti, posadila se na postel, kde ležela. Chvíli se dívala do stropu, ale když se tak otáčela, narazila do nějakého těla. Podívala se vedle sebe a ihned se naklonila k muži, co ležel v bezvědomí vedle ní. Zkontrolovala jeho tep, pořád se držel při životě, ale ona o něj měla velký strach. Věděla, že příčinou jeho zranění, je ona sama, když ho dostala do krizové situace a musel se rozhodnout, co dělat.

,,Tak už se vzbuď, vrať se mi, třetí orle." dala mu polibek na čelo a jeho hlavu si složila do klína, takhle čekala, až se vrátí do jejího světa.

Chodil nervózně po svém pokoji, nemohl to už vydržet a díky tomu, že Claire byla zpátky, muselo k tomu dojít, musí si s ní promluvit. Nakonec se odvážil dojít až do pokoje svého mladšího bratra. Jeho pokoj byl naproti komnatám Trevora, takže se někdy potkávali a šli si po krku, ale on nějak cítil, že se nenávist mezi nimi pomalu snižuje, to díky Claire. Byla jejich partnerkou, a proto se stahovalo pouto mezi všemi čtyřmi, přesto věděl, že on je ten vedoucí ve skupině, ale teď toho nehodlal nijak využívat. Došel do přistávací části jeskyně, tak to nazvala Claire a tenhle název se jim vžil do paměti a nazývali to stejně jako ona. Hned naproti otvoru do jejich sídla byla průrva do komnat Michaela, měl zde jen jednu chodbu a pak byl už jeho pokoj. Vlastně, Michael byl z nich nejmíň náročný a k němu se to hodilo, vždy byl ten, kdo nic nechtěl, byl skromný a vše řešil diplomaticky, za to on a Trevor, oni byli živlové. Zaklepal na stěnu jeskyně, pak nakoukl a musel se usmát. Dívka usnula s Michaelovou hlavou položenou v klíně, sama byla opřená o stěnu, takže se jí nemohlo moc dobře ležet, ale tvrdě spala.

,,Ach, ty nám dáváš." Tobias jen s úsměvem zakroutil hlavou, ale to už se ozval tichý mužský hlas.

,,Já nebo ona?" na Tobiase se podívali dvě modrozelené oči, které byli unavené, ale přesto z nich tryskala nějaká podivuhodná magie.

,,Vítej zas v našem světě, brácha. To ti to trvalo, měl by si-"

,,Ššš, Claire spí. Jak dlouho tady se mnou už je?" Michael se posunul a snažil se posadit, ale rány byly příliš bolavé, proto se se syknutím opět položil na postel.

,,Už několik hodin a nechce se od tebe pohnout. Trevor ji vyděsil, když se rozhodl zabít dívky od našich nepřátel, proto ji přinesl k tobě, aby ji tvá přítomnost uklidnila a to se povedlo." Tobias sledoval Michaela, který chápavě přikývl, přesto bylo vidět, že si dělá starosti.

,,Kde jsou ty panterky?"

,,U našich léčitelů, ale jedna umírá a druhá se udržuje v bezvědomí, abychom ji nemohli mučit a jakkoliv jinak vyslýchat. Budeme tě potřebovat, ale až se uzdravíš."

,,Je mi to jasné, ale že sem přišli další panteři. To začíná být divné a zavání to špínou."

,,Mám stejný názor, ale přinesli toho, kdo byl zahanben. Vrátily se s Erófelem." Tobias sledoval vyděšený a možná i mírně překvapený pohled svého bratra. Jen přikývl, protože tušil, že se Michael zeptá, jestli je to opravdu pravda.

,,Ale to teď není naše věc. Ty máš teď povinnost a závazky vůči Claire, tak si je splň." Tobias se pouze spiklenecky usmál, ale Michael nebyl nadšený jako on.

,,Je příliš brzy. Až přijde čas, pak splním svou povinnost." sledoval bratrovo přikývnutí na souhlas, pak se vytratil z jeho pokoje a nechal Michaela samotného s dívkou, která tiše oddechovala v jeho posteli. Usmál se a přitáhl si ji blíže ke svému tělu, dokázal jí dát pocit klidu a spokojenosti, proto se od ní oni na okamžik nehnul a tiše usínal vedle jejího horkého těla. Ale z nenadání ho probral její hlas.

,,Michaeli..." ospale zabručela a natáhla ruku k jeho horké hrudi, když nahmatala jeho prsní svaly, usmála se a položila si hlavu pod jeho bradu. Blonďatý orel ji dal polibek do vlasů, které dříve voněly, teď byly ale slepené, protože už dlouho neviděly šampon a ona sama by potřebovala vydrhnout, stejně jako on. Cítil na sobě pot, když se jeho tělo snažilo regenerovat a on musel zatínat zuby kvůli té bolesti, co pociťoval, když se mu lámaly kosti na původní tvar a místo.

,,Claire, mám takový malý návrh, co ty na to?" pohladil ji po rameni, v té chvíli zvedla své zvědavé oči k těm jeho, vybízela ho pohledem, aby pokračoval ve své větě.

,,Tak pojď." pomalu se zvedl, musel zatnout zuby, tělo se ještě ozývalo. Opatrně vstal a opřel se o stěnu jeho pokoje, dívka mu ihned přispěchala na pomoc a podepřela ho vlastním tělem. Normálně by byl velmi těžký, ale ona si připadala, jako by podpírala lehkou matraci nebo něco tomu podobného a tak lehkého, vůbec necítila Michaelovu váhu. Povytáhla obočí a podívala se mu do tváře, jen se tajemně usmál.

,,Nečekala si, že nejsme tak těžcí? To nic, teď už to víš." zasmál se, když viděl její vyčítavý pohled, protože mluvil nepřímo k věci a nepodal jí jediné vysvětleni, proč to tak je.

,,No dobrá...orlové dokáží manipulovat se svou váhou a tělem. Využíváme toho hlavně při letu, ale dokážeme svou váhu rozložit i na pevné zemi, proto nepociťuješ moji tíhu těla." Claire viděla, že prošli okolo kuchyně až za Trevorův a Tobiasův pokoj, na konci té dlouhé chodby, co spojovala všechny ostatní pokoje, byla malá průrva do nějaké další místnosti. Michael se ladně protáhl, ale Claire stačila strhnout kusy sklaní stěny, co trčely do cesty. Michael se její nemotornosti jen zasmál a pokračoval v cestě, přičemž cítil zamračený pohled dívky na svých zádech. Něco si potichu říkala sama pro sebe, aspoň to si myslela, ale jeho dokonalý sluch zachytil vše, co nechtěla, aby slyšel. Musel se jejím slovům usmívat, ale nesmál se nahlas, to by já dopálil až moc. Nešli dlouho, Michael byl ještě vysílený ze zotavování po pádu z výšky, kdy si zlámal většinu kostí ve svém těle, takže byli jen kousek od průchodu do další části jejich orlího hnízda a království.

,,Kam mě to vedeš?"

,,Uvidíš." Michael byl takový tichý a tajemný typ, který se nepletl moc do věcí druhých a vždy raději mlčel, ukecanost nebyla jeho vlastností a to Claire trochu chybělo. Trevor vždy buď neříkal nic, nebo mluvil až moc a Tobias, ten byl velmi společenský typ a mluvil vždy, když si myslel, že je třeba, ale Michael toho moc nenamluvil, připadal jí takový nevinný a někdy až plachý.

,,Takový, že jsem?" otočil se na Claire, která se při přemýšlení dívala do země, takže nyní zvedla pohled k jeho, když viděla jeho úsměv, musela se usmát taky.

,,Jen trošičku." odhodila si vlasy stranou a konečně si všimla toho, co leželo za Michaelem.Bylo to malé jeskynní jezírko, které bylo osvětlené světlem od světlušek, ty byly na stropu jeskyně. Claire jen žasla, byla to nádhera, pokaždé, když si myslela, že jí už nemá nic tak moc překvapit, najednou se něco objevilo.

,,Jsme tady. Mohli jsme jít do koupelny, ale rád tady trávím svůj volný čas. Je to pro nás místnosti ,,Sebezamyšlení", protože se tady dobře medituje a přemýšlí." Michael si sundal rifle a naklonil se nad hladinu jezírka, ale to už se k němu přiblížila škodolibá lidská dívka, která ho nečekaně srazila do vody, slyšela jen Michaelův nečekaný výkřik a před ní zmizel v průzračně čisté vodě kousek od břehu, ale on najednou zmizel do míst, kde bylo jenom temno, takže ho nemohla zahlédnout. Dívala se, ale Michael se nevynořil, jen si povzdechla.

,,Michaeli, to není vtipné." protočila panenky, ale pak si všimla, v místě kde dopadl, vynořujících se bublinek. Claire poskočilo srdcem zděšením, nahnula se nad vodu, ale to už si jen všimla temného stínu pod hladinou, který vyskočil ad hladinu a chytil ji za krkem. Než se nadála, tak byla ve vodě a to i s oblečením, co měla na sobě. Vyplavala na hladinu, hledala nezbedného muže, ale nikde ho neviděla. Otáčela se dokola a se zamračeným výrazem ho hledala po jeskyni, ale byla tam sama. Náhle ji něco sevřelo za nohu a stáhlo jí to do hlubiny jezírka, zmítala se, ale silné ruce ji přidržely na místě a ona si všimla Michaela, který se téměř dotýkal jejího těla. Pohladil ji po tváři, nebylo vidět, že se potřebuje nadechnout, proto se k němu přiblížila rty a políbila ho. Pak se od něj odtáhla a odrazila se od jeho hlavy k hladině, potřebovala se nadechnout. Když se nadechla, viděla, že Michael je už nad hladinou a je rukama opřený a strmou hranu skály, na které předtím stáli.

,,Nesnáším tu vaši výhodu orlů, jste ve všem tak rychlý?" zaprskala a cákla na něj vodu, Michael se na ni otočil s povytaženým obočím a dál mlčel, pak zase pozoroval nezaujatě stěnu před sebou.

,,Michaeli, já vím, že tě něco trápí. Děje se něco?" Claire se chytila jeho silného ramene a políbila ho na tvář, jen se odklonil.

,,Miluji tě, Claire, to víš."

,,Ale?" mírně se od něj odtáhla.

,,Neodtahuj se prosím."

,,Ale když jsem nablízku, tak mě odmítáš. Já už ti nerozumím." Claire byla smutná, když byl i on. Nemohla se dívat, jak se něčím trápí.

,,Je to složité, to mi věř. Prostě teď potřebuji čas, abych si několik věcí srovnal v hlavě, ale buď mi oporou, prosím. O nic víc tě nežádám, nepotřebuji s tebou spát a líbat tě a kdo ví co všechno, jen chci, abych měl pocit, že si se mnou."

,,Samozřejmě že jsem. Vždycky budu." usmála se na Michaela, který si ji přitáhl k tělu a bradu si opřel o její rameno, ona ho pevně objala.

,,Děkuji, Claire." ještě více ji objal a dával ji teplo ze svého těla, protože cítil, její chladnutí.

,,Neřekneš mi, co tě trápí?" hlavu si dala pod jeho bradu a on jí dal lehký polibek do mokrých vlasů, které díky kouzlu jezírka voněly horským vzduchem s nádechem vůně lesa a plané růže, která měla v jejich světě magickou moc.

,,Nic, co bych si nedokázal vyřešit sám." vzal ji do náruče a vyskočil jedním silným odrazem z vody, pak ladně přistál na zemi a Claire vykřikla zděšením, protože do byl tak silný náraz, že otřásl jejím tělem velmi silně a Michaelovým ještě více. Měla strach o jeho kosti, které se dlouho zpravovaly, chtěla už něco říct, ale on byl rychlejší.

,,Víš, tohle jezírko má taky jisté magické schopnosti." mrkl na ni a spustil ji na zem, kde se od něj mírně odtáhla a tvářila se velmi zarmouceně. Orel si ji bedlivě prohlížel a snažil se přijít, čím se provinila, že se tváří, jako by někoho zabila.

,,Claire...?" přistoupil k ní a zvedl jedním prstem její bradu k jeho pohledu, dožadoval se vysvětlení a ona věděla, že s tím bude muset ven, tak jako tak. Pořádně se nadechla a spustila.

,,Michaeli, asi mě prokleješ a nebudeš mě chtít vidět, ale já jí nechtěla ublížit. Nechtěla jsem, aby si jí něco stalo, myslela jsem to dobře, ale teď to stejně padá na mou hlavu, takže vím, že se mě zřekneš, což by bylo jenom na místě a máš na to právo...."

,,Claire, co se stalo?" pohladil ji po tváři, nelíbilo se mu, že se jeho a bratrů partnerka strachovala, to bohužel ještě nevěděl, co ho čeká a s čím se bude muset smířit.

,,Tvá kobyla je mrtvá." Claire se podívala se slzami v očích na Michaela, který sebou při té zprávě cukl a mírně se odsunul. V jeho očích byla bolest a zklamání.

,,Co mi to říkáš? Jak by mohla být mrtvá...? Ledaže by..." podíval se na dívku před sebou, jen přikývl, že mu je to jasné.

,,Je mi to líto, opravdu jsem nechtěla, aby se jí něco stalo, moc mě to mrzí."

,,Tím ji ale život nevrátíš." byla to chladná slova, Claire něco takového čekala, ale ne tak tvrdě.

,,To ale není všechno. Trevor získal nějakou dívku, která mu vzdorovala a když jsem ji ovládla, rozhodl se ji zabít." sledovala, co udělá tenhle orel teď.

,,Cože jsi udělala?" Michaelovi oči vzplály hněvem, viděla ho poprvé se zlobit, vyděsilo jí to a couvla dozadu, přičemž zakopla o kámen a padla na zem, načež se sunula z jeho dosahu. Několik posunutí a pak se zarazila, když narazila do něčeho za sebou. Zvedla oči a viděla Tobiasův zuřivý pohled, který se vpíjel do Michaela.

,,Michaeli...co to vyvádíš? Chceš, aby se nás Claire bála?"

,,Ne, nechci. Jen jsem se nemohl ovládnout. Vím, že s tou dívkou, to nebyla její vina, ale co se týče mé kobyly, to padá na její hlavu." Michael odešel, aniž by jí věnoval jediný pohled. Dívka se za ním otočila a když se jí chytil jemně za paži Tobias, leknutím sebou škubla a vyděšeně se na něj podívala, ale jeho pohled byl pořád stejný jak ho znala, byl klidný a téměř jako člověk, i když věděla, že to není nikdy možné, i když měl lidskou podobu, pořád měl svou část divokého orla.

,,Bezva, Michaeli, teď si Claire vyděsil. To se ti povedlo." Tobiasovy oči se rozzářily do jasné zlaté barvy a díval se tam, kde před chvílí zmizel jeho bratr, ale na jeho slova se ozvala jen sprostá nadávka, pak se tam přihnal překvapený Trevor. Ten se podíval starostlivě na dívku, u které klečel Tobias.

,,Claire..." Trevor ji objal zezadu, ale ona se lekla, že se odsunula od obou. Bratři se na sebe podívali s pochybami v očích, pak se ale otočili k dívce, která se dívala ještě vyděšeně na oba orly. Trevor si jenom povzdechl a pokývl na Tobiase, ten se nevesele usmál a zvedl se ze země, přičemž se jeho mladší bratr klidil pryč, Tobias byl její hlavní partner a pokud ji měl normálně zklidnit Michael, který byl teď pryč, jeho povinnost musel zastat Tobias.

,,Co je to s Michaelem? Je jako vyměněný..."

,,Náš bratr má mnoho tajemství a spoustu toho nevíme. Pokud mám říct, kterého z bratrů znám méně a kterého se mám bát víc, pak je to tajemný a tichý Michael." Tobias vzal opatrně dívku do náruče a ona jeho vřelou náruč bezpečí a podpory přijala s vděkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elfka Elfka | Web | 8. října 2014 v 18:28 | Reagovat

to bych od Michaela necekala ze dokaze byt takhle zli no jeste ze ma Tobiase aby ji uklidnil me by neuklidnil snad nikdo

2 Bai-Batia Bai-Batia | Web | 30. října 2014 v 11:09 | Reagovat

huuuuu.... Michael dokáže být i zlý, no byl mi nějaký podezřelí, není možné aby někdo byl tak plný pohody a pozitivismu xDDDD hmmm... jen doufám že se uklidní, ale té jeho kobyly je mi líto, to sem zapomněla napsat k předchozímu článku ^^" Jinak dílek se mi opět líbil...
Any...? Pojedeme tam, že jo!! já chci to jejich jezírko :3 chci vidět světlušky :3 to by bylo boží!! proč tam sakra nežijem -.- ještě s tak krásnýma dokonalýma chlapama co mají smysl pro humor, hřejivé náručí a křídla :3 ÁÁÁÁ já tam chci!!! :D :D Nom, jdu na další dílek :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama