28. Rodina se navrací k sobě

26. listopadu 2014 v 5:07 | Anies |  Vzkřísení

28. Rodina se navrací k soběV tichosti došli do jídelního sálu, kde se začínal prostírat stůl na nějakou blížící se slavnost. Jenom překvapeně povytáhla obočí, ale mlčela, nechtěla ho nutit k mluvení, jelikož on by nejraději neříkal vůbec nic. Tim s Johnem seděli u stolu a zase s něčím experimentovali, Girodovi ošetřovala nějaká dívka rány na druhém konci stolu, Keis stál opodál, přičemž se díval do krbu, kde plápolal oheň a Sun byla opřená o zeď a sledovala, co se děje venku. Jen co přišel otec, všichni se k němu otočili a posedali se tiše na svá místa. Dominanta seděl včele stolu, po jeho levici byla Sun a za ní dvojčata, po jeho pravici seděl Keis a pak Girod, za to Vienes neměla své místo u stolu, ale neřekla ani slovo, proto se postavila bokem od ostatních a sledovala ze země plápolání ohně v krbu za židlí Roba.

,,Vienes...? Ty s námi nechceš sedět u stolu?" byl to hlas Sun, která se zvedla a došla si doslova pro upírku, ta jen otevřela pusu, aby něco řekla, ale pak si to rychle rozmyslela a dál tiše seděla na medvědí kožešině před krbem.

,,Orgaro? Dones ještě jednu židli." Sun zavolala a hned na to se objevila mladá a znetvořená vlkodlačice, která nesla židli, tu postavila vedle Robové a pak tiše odešla.

,,Ano...Orgara je znetvořená, poté, co odmítla mého syna v posteli." Rob tiše zavrčel na Giroda, který mu vrčení oplatil. Vienes se zvedla a váhala, jestli si má přisednout do čela stolu, nepatřila tam, nepatřila k vlkodlakům ani k jeho rodině.

,,Už jsi členem naší rodiny." byl to Keisův hlas, který ji vrátil z myšlenek zpět do reality, proto si tedy přisedla k Robovi, který si nenápadně položil ruku na její stehno, aby cítil její blízkost, jen se na něj usmála a nechala ho, ať promluví, on však stále mlčel.

,,Robe...?"

,,Klid, Vienes. Už to nebude dlouho trvat a hned všechno pochopíš a vše se dozvíš." jen, co to dořekl, vstupní dveře zaskřípaly, když do nich někdo silou vrazil. Vienes nadskočila leknutím, Girod se jen ušklíbl a Keis zavrčel, proto k němu natáhla Sun ruku, aby ho zklidnila. Vyloudil úsměv pro sestru, ale nadšený nebyl. Dvojčata se podívala na otce, který pokynul hlavou na souhlas, že můžou odejít, ti dva se vesele usmáli a potichu odcházeli, ale hlas jejich otce je ještě zastavil.

,,Počkat vy dva. Aby jste nedělali nepořádek, Vienes vás přijde za nějakou dobu zkontrolovat." Rob se na ně ušklíbl, jeho synové sklonili jen smutně hlavy a poraženě odcházeli. Sun se jen zachichotala, ale smích ji rychle přešel, neboť se do místnosti vřítil zástup mužů. Vienes jich napočítala dvanáct a jen tři byli zhruba stejného věku jako Vienes či Sun, ostatní byli starší a nebo až příliš staří. Upírka se podívala zvědavě na Roba, ale ten sledoval muže, kteří si stoupli každý k jedné židli a čekali na dominantovo uvítání.

,,Pánové, čekal jsem vás. Sice ne tak rychle, ale teď se prosím posaďte." vlkodlaci pokynuli k dominantovi a tiše se usadili na svá místa.

,,A mě neusadíš?" ode dveří se ozval ženský hlas, všichni se za ním otočili. Rob se po dlouhé době usmál. ,,Tebe bych tady nečekal." vstal od stolu a přešel k čarodějce.

,,Jsem ráda, že tě vidím a cítím z tebe něco nového, takže už k tomu došlo?"

,,Oelo, tobě nic neuteče že?" Rob ji objal a nechal ji posadit do čela stolu, takže čarodějka seděla naproti dominantovi a Vienes, které se na ni mračila a měla chuť ji vysát veškerou krev. Oelo se na ni jen usmála a dál se jí nevěnovala, byla tady z jiného důvodu, než aby se přela s družkou dominanty.

,,Zdravím, pánové." Oelo postupně pokývla na všechny muže, ale když došla pohledem ke Girodovi, vysloužila si jen výhružné zavrčení, v té chvíli se Vienes usmála a hned jí bylo jasné, že má Giroda zase o něco radši, divoký syn Roba se na ni podíval a mírně se usmál, cítila, že nenávist mezi nimi se vzdaluje a nahrazuje ho vzájemný respekt, ale i přátelství.

,,Takže, dominanto, máš nám co vykládat. Prvně by si měl představit svým zástupcům svou družku a potom přejdeme k tvé dceři." Oelo se uvelebila na židli a založila si ruce na stole, přičemž bedlivě pozorovala nejsilnějšího a nejstaršího vlkodlaka. Ten si sedl na svou židli a chytil upírku pod stolem za ruku, usmál se na ni a pak se otočil k ostatním.

,,Robe, slyšeli jsme, že si prý údajně našel svou novou družku, je to pravda?" jeden z těch starších mužů se podíval na dominantu, který tiše přikývl.

,,Ano, našel."

,,Ale necítíme vaše spojení. Cítíme jen označenou ženu, která patří tvému synovi, ale ona sedí vedle tebe." od stolu se naklonil muž s plešatou hlavou, jeho oči byli čistě zlatavé a přes rty mu trčely ostré vlkodalčí zuby. Vienes byl na pohled odpudivý a krutý, nelíbilo se jí, že je v jeho přítomnosti, ale silná ruku Roba jí zklidňovala.

,,Možná z ní cítíš Giroda, ale patří dominantovi, strýče." ode dveří se ozval silný mužský hlas. Upírka k němu vzhlédla, stejně jako ostatní, to byl ten dvanáctý muž, ten však neseděl u stolu.

,,Mlč, Derecu." okřikl ho plešatý muž, pak se otočil zpět k dominantovi.

,,Omluv mého synovce, má chování po matce a ještě jeho nevychovanějším otci." zaprskal a na to se všichni další vlkodlaci u stolu začali smát, jenom Robova rodina mlčela.

,,Řekni to ještě jednou!" mladík vystoupil ze stínu a vražedně se díval na svého strýce. Derec byl zhruba stejné postavy jako Rob, ale nebyl tak silný a stavěný, ale tohle byl ještě mladý vlkodlak. Jeho vlasy byly plavé barvy a mírné kudrlinky se mu točily k tváři, jeho oči byli čistě modré a jeho obličej světlý. Vienes přišel v té tváři velmi povědomý, ale nedokázala si vzpomenout, proto vyslala sílu do jeho mysli, aby prozkoumala, kdo to je. Vlkodlak by svou mysl obrnil, ale tenhle muž ji jen stáhl a hledal pohledem útočníka, pak ho našel. Střetnutí pohledu s upírkou a družkou orduka mu nebylo příjemné, otřásl se, ale cítil z ní dobro, proto nechal svou mysl otevřenou, ona mu ale nenechala otevřenou tu svou.

,,Říkám, že tvá matka byla děvka a tvůj otec byl zbabělec, co se schovával za hradbami svého města." odsekl strýc Dereca, to mladého vlkodlaka vrátilo myšlenkami ke strýci. Z nenávistí v obličeji přešel až k němu a zašeptal mu do ucha.

,,Jednou budeš pykat za smrt mé matky a mého otce." Derec pak zvedl pohled k dominantovi a jeho dětem, když se střetl pohledem se Sun, na chvíli se zapomněl, ale pak se uklonil a odkráčel z místnosti ven na nádvoří.

,,Nevychovanec, jako jeho otec. Ale zpět k vaší družce. Robe, chceš nám říct, že tvá družka je upírka a dcera senátora upířího krále?" podíval se na Roba, který se usmál na Vienes, pak stočil pohled ke svým mužům.

,,Ano, představuji vám Vienes, dvojče Leity, která-"

,,Která utekla s Treyem zpět do naší říše. Tedy nechci být nezdvořilý, dominanto, ale poslední dobou se tady potuluje čím dál tím více upírek a ovládají naše muže." plešatý muž si nedal pokoj.

,,Trey je orduk, ví, co dělat a o Leitu s Rikary se postará, nebude dlouho trvat a bude u mě na dvoře." Rob se podíval na Vienes, která se vesele usmála a sevřela mu ruku v té své, bylo to vyjádření díky, že se Leitě a Treyovi ani Rikary nic nestalo.

,,Ale, taky hranici překročil Sebastian, ale někdo ho sledoval, a tak jsme je dostali oba." plešatý vlkodlak musel být z ostatních nejuznávanější, protože ostatní mlčeli a nechali hovořit jeho, oni jen souhlasně přikyvovali.

,,O koho se jedná?" Rob se zamračil a čekal, co mu podá vlkodlak, ten se jen zazubil a nechal přivést Sebastiana v řetězech a dalšího zajatce předhodili na stůl mezi muže, kteří se jen pobaveně usmáli, když dívka zavzlykala.Vienes se v té chvíli zatajil dech, podívala se na dívku, která sledovala všechny u stolu a u ní se zasekla pohledem, přesto ani nepípla. Rob vstal a zamračil se na plešatého vlkodlaka.

,,To přeháníš, Kate." při vyslovení toho jména musela Vienes usoudit, že on je určitě katem, takže se to jméno k němu jenom hodilo.

,,Počkej, Robe. Ať ti podají oba vysvětlení." Kat se podíval nejdříve na Sebastiana, ten promluvil, ale k upírce.

,,Vienes? Sestra Leity, že ano? Mám mám vzkázat od ní, že je v pořádku a že se brzy setkáte, protože Trey se dostal pryč z vaší říše a mám pro vás i vzkaz od krále. Margel ví, že jste družka našeho dominanty a chce poprosit vás i dominantu, jestli by jste mu nepomohli zničit senátora a vybojovat mír pro obě strany. On však sám nic dělat nemůžu, nikdo ze stráží a upírů nebude poslouchat jeho slova a vy znáte svého otce, víte, kde má slabiny a jak ho zničit, prosí vás o pomoc stejně jako Leita s Treyem, tak vás prosím i já a ostatní vlkodlaci, prosím, vás oba." Seb se podíval na dominantu a Vienes, ta se podívala na Roba a povstala vedle něj, chytila se ho za ruku a promluvila.

,,Nepřeji si nic víc, než dopřát mému otci pomalou a bolestivou smrt, takže aspoň za mě říkám ano." podívala se na Roba, který přikývl na svůj souhlas.

,,Uvidíme, co se bude dát dělat, přesto ti za vše děkujeme a teď si volný. Ale co s ní?" dominanta se podíval na upírku, která ležela na stolu a snažila se zůstat v klidu, protože její tělo bylo znetvořené od vlkodlaků.

,,Můj pane, prosím vás. Král Margel mě vyslal, abych sledovala Sebastiana, jestli opravdu doručí vzkaz a taky mě chtěl dostat od mého strýce, který chce vyvraždit skoro všechnu svou rodinu, protože nás považuje za zrádce."

,,No to jasně. To ti budeme tak věřit, ty pijavko!" Kat ji uhodil silně přes tvář a v tu chvíli se ozvalo výhružné zavrčení a zasyčení Vienes, její oči se zbarvily do zelenožluté a přes její rty se leskly dva ostré špičáky. Rob se na ni nechápavě podíval, dotkl se její paže.

,,Vienes, nechceš mi něco říct, protože mám pocit, že-"

,,Něco nám tají. A myslím, že vím co. Co kdybych řekl, že tu upírku nechám zabít. Asi bych zabil tvého člena rodiny, co Vienes, dcero senátora?" Kat pokynul jednomu z mužů, který stáhl upírku k sobě a vycenil své zuby, aby prokousl dívce tepny na krku, ale to už se tam objevila Vienes a vyrvala muži spodní čelist, zase byla ve svém temném já, která chránilo ostatní. Vražedně se otočila na Kata, který vycenil své ostré zuby a zavrčel na ni, ale i Vienes zaujala bojový postoj a vycenila své špičáky na vlkodlaka. Všichni vlkodlaci vyklidili prostor, protože proti Katovi nechtěl stát nikdo.

,,Tak dost!!!" ozval se řev dominanty. Všichni sebou trhli, tohle bylo opravdu děsivé, nikdo se už vůbec nepostavil proti dominantovi, který byl momentálně naštvaný.

,,Co se tady děje?" to už si stoupl i Keis, ale Girod ho posadil, protože neviděl na Vienes, která probodávala Kata nenávistným pohledem.

,,Být vámi, tak ji moc nevytáčím, Kate." Girod se zvedl a přešel k upírce, co ležela na zemi a teď se u ní skláněla starostlivě jeho sestra.

,,Ať ti to řekne sama, dominanto." Kat plivl upírce pod nohy, ale ta k němu přišla blíže a chytila ho silně pod krkem.

,,Tak aby bylo jasno, už nikdy neublížíte mé sestřenici a mému bratranci. Už nikdy se nedotknete nikoho z mé rodiny a mých přátel, jinak tě nechám poslat..." poslední slova mu zašeptala se škodolibým úsměvem do ucha, muž sebou trhl.

,,Robe, ona-" nedořekl to, neboť mu upírka zlámala čelist a nechala ho padnout bezvládně k zemi, když ho omráčila.

,,Tvá sestřenice?" Rob se otočil na upírku, o kterou se starala Sun.

,,Tae...Tae!" Vienes se k ní rozběhla a pevně ji objala.

,,Ach, Vienes. Jsem ráda, že tě zase vidím a že si v pořádku. Měla jsem o tebe strach, ale jedno mi řekni. O jakém bratranci si tady mluvila? Můj bratr je přece mrtvý."

,,Ne, tvůj bratr ještě žije, ale teď by sis měla odpočinout, pak ti vše dojde." Vienes dala polibek své sestřenici na čelo a nechala ji padnout do bezvědomí. Rob se dotkl ramene svého syna.

,,Postarej se o ni spolu se Sun a pak mi dceru pošli. Ušetřil jsem tě, chci v tebe věřit, tak mi dokaž, že nemám litovat." dominanta poslal Giroda s Tae v náruči a Sun pryč z jídelního sálu, kde zůstali jen oni dva s Keisem a ostatními vlkodlaky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bai-Batia Bai-Batia | 26. listopadu 2014 v 8:10 | Reagovat

oh... :3 další ohromující dílek :3

tentokrát jsem první kdo komentuje, to je povzbudivé xDDD hele fakt se těším, až na Robův dvůr dorazí Trey s Leitou a hlavně Rikary, to se zase všichni zasmějeme xDDD už to vidím, dominanta s nervama v prdeli, vlkodlaci buď nechápavý nebo vychlámaní xDDD

ale jinak bomba, věřím, že pokud Giroda nechytí mužské choutky, tak tohle ošetření Tae zvládne xDDD ne, on to dá, samozřejmě, navíc má sebou Sun a ta by ho nenechala :) Vienes má pořádnou odvahu, postavit se v boji proti plešatosti xDDD ne, je fakt dobrá :) a navíc by Rob nedovolil, aby se jí něco stalo :) víš ani bych tu její naštvanou stránku osobnosti nenazývala temnou, protože přece jen se snaží chránit ty, co jsou jí blízcí, jakože název temná je taky dobré, ale podle mě to není přesné, je to takové... nwm... temná ale dobrá xDDD já wm, nedává to smysl, ještě nejsem úplně vzhůru :D

Dílek byl dokonalý, jako vždy, pořád jen chválím, ale to jinak nejde, těším sa na další a doufám, že bude co nejdřív :)

PS: hodila sem díl k Projektu Popularita na stránky, tak když necháš koment, budu ráda :)

2 Elfka Elfka | Web | 26. listopadu 2014 v 13:20 | Reagovat

no tak sem tentokrat zaspala a nekomentovala prvni ach ju ale jinak super dilecek drzis me porad napnutou jak ksandy sakra jak ja se kazdy tyden tesim na dalsi dilky nejradeji bych vzdy posunula cas abych nebyla jak netrpeliva kocka kvuli nove hracce

3 Any Any | 23. prosince 2014 v 10:58 | Reagovat

[1]: Díky že zase komentuješ...a to že si první mě také překvapilo :D, ale mile...no a budu se těšit na dlaší komenty, teď když jsou ty Vánoce tak máme spoustu času dohnat čtení dílečků té druhé :)

[2]: Jaj, to vbc neva. A jsem ráda, že se ti to líbí a že se nemlžeš vždy dokčat nového dílku. Každopádně tady je ten můj mail anickadolezalka@email.cz tak kdyby něco, piš sem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama