29. Řeknu ti vše

10. prosince 2014 v 5:09 | Anies |  Vzkřísení

29. Řeknu ti všeVienes se podívala po místnosti, ale nikde neviděla Oelo, musela někam zmizet v tom zmatku, když se rozhodla postavit Katovi a způsobit tím Robovi obavy.

,,Dominanto..."

,,Dominanto!!" neslo se ze všech stran, ale Rob otevřel pusu a zařval jako když se lev snaží vyzvat někoho na souboj, všichni tedy zmlkli. Kat se zvedal už ze země a propaloval upírku pohledem. Ta však zachytila pach krve jako první. Ihned poznala, čí je to krev a vyřítila se za pachem, Rob ji ihned následoval. Oba vletěli do pokoje Tima s Johnem, kde byla jenom krev. Stěny byla nasáklé všude krví, podlaha přímo plavala v krvi dětí dominanty. Pod oknem leželo bezvládní tělo Tima, který nejevil žádnou známku života, Rob se k němu ihned rozběhl, ale když nahmatal puls, bylo jasné, že je už pozdě, jeho syn byl mrtvý a po druhém nebylo ani stopy.

Jeho oči se rozzářily do žluta, když zařval a obličej mu zalily slzy, když oplakával smrt svého syna. Do pokoje přiběhl i Keis, který byl nejblíže, zůstal strnule stát. Vienes se chytila za ústa, aby nevykřikla hrůzou z té potopy krve všude po pokoji.

,,Jak je na tom...Není snad...?" Keis byl stejně vyděšený jako Rob a Vienes, ale upírka jen zakroutila hlavou, upustila místnost a svezla se před dveřmi k zemi, kde začala plakat. Slyšela řev Roba, který byl plný smutku a bolesti, ale taky hněvu. Cítil pach upírky, zvedl pohled ke Keisovi.

,,Najdi ji a přiveď mi ji!" zařval a držel tělo svého mrtvého syna v náruči. Keisovi to nemusel říkat dvakrát, vlkodlak zapomněl na jakoukoliv laskavost a dobro, co v sobě měl a vyskočil z okna již v podobě vlka, který se vydal za upírkou, co jednoho syna dominanty zabila a druhého unesla. Rob se zvedl ze země, ale to už tam přiběhl i Kat, který chytil dominantu za rameno.

,,Přichází krvavá válka. Předtím to byli jen potyčky, ale teď přišla válka." Kat vzal tělo Tima do náruče a když procházel okolo Vienes, vydala se za ním do jídelního sálu, kde bylo tělo jednoho chlapce z dvojčat položeno na stůl.

,,Neřekneš mu to? Opravdu ne?" Kat se podíval na Vienes, které tekly slzy po tváři.

,,Proč bych ti měla věřit?"

,,Protože já nejsem tvůj nepřítel, ano, udělal jsem chyby a nenáviděl jsem Dereca, ale to všechno kvůli tvému otci a tvé rodině. To oni jsou tvými nepřáteli a já nechci, abychom byli nepřáteli my dva, tak mu to už laskavě řekni, Vienes!" Kat se podíval zamračeně na upírku, která se podívala na tělo malého chlapce.

,,Co mi má říci?" Robův obličej byl ještě mokrý od slz, ale momentálně měl chuť zuřit. Stihla jen otevřít pusu a to už se tam vřítila Sun s Girodem, ten podpíral i sestřenici Leity s Vienes. Obě se na sebe podívaly, Tae přešla k ní a objala ji.

,,Řekni jim to, oni nejsou našimi nepřáteli, ale tvůj otec a ona ano. Byl to jejich plán od začátku, stejně jako s Oelo a s vlkodlaky." Tae se posadila na stůl a sledovala Giroda, který vyhodil rukama do vzduchu a naštvaně zavrčel.

,,Co to má všechno sakra znamenat?" pak si všiml těla Tima, pomalu k němu přešel a vyděšeně sledoval bezvládné tělo svého bratra.

,,Dobrá povím vám všechno, ale bude to na dlouho, takže se raději posaďte."Vienes se zhluboka nadechla a začala povídat celý svůj příběh od narození.

,,Tahle válka byla předpovězeno již před mnoha lety, již od doby, co jsme se narodily. Čarodějka, Oelo navštívila mého otce a předpověděla mu, že dvě z jeho dcer ho zabijí, proto se dohodl s čarodějkou, aby mu pomohla k smrti jeho dcer, a tak čarodějka zařídila, že naše matka několik let po porodu zemře a dvě dcery ponesou kletbu. Kletbu, že až dospějeme, tak se zamiluje do vlkodlaků a budeme milovat opačnou rasu, za to byl trest smrti, takže si to otec naplánoval, aby si on sám život zachránil a nás vlákal do pasti. Já, Leita, Rikary, Tae s Odericem a Mearou jsme byli spolu vychováváni už od mala."

,,Meara, kdo to je a proč nám to říkáš až teď?"

,,Nech mě domluvit, Sun. Tyhle vzpomínky se mi vybavily, když jsem uviděla dnes Dereca a hned vám povím, proč on zase spustil mou mysl. Když jsme dospěli, zjistili jsme, že bratr našeho otce měl milenecký vztah s vlkodlačicí, ale než mohl otec zakročit, zasáhl Kat a mého strýce i s jeho milenkou zabil, udělal to, aby ochránil to, co zůstalo po těch dvou, syn. Ano, Tae. Máš bratra, Derec je tvůj bratr a můj a Leitin bratranec a taky bratranec Meary." Vienes se podívala na reakci ostatních, promluvil první Girod.

,,Takže Kat zařídil, abyste se o té kletbě dozvěděli, až potkáte Dereca a to se stalo, to chápeme všichni, ale neřekla si nám, že máš ještě jednu sestru." mírně se zamračil.

,,Ano, můj otec to naplánoval tak, že nás zabije, ale naše sestra Meara bude jeho zbraní a jeho miláčkem, chtěl mít aspoň jednu dceru, a tak ji vycvičil jako nejlepšího zabijáka mezi upíry a předal ji svou temnotu. Čím jsme byli my s Leitou, tím ona nebyla a naopak. Věděl, že Margel bude král, proto se rozhodl, že až konečně zabije mě a Leitu, Meara se stane královnou a povede dál válku proti vlkodlakům. Můj otec od doby, kdy se jeho bratr rozhodl pro vlčí stranu, nesnáší vlkodlaky a chce je zabít a Meara je jeho temnou kopií, která udělá vše, aby dosáhla svého cíle a tím je, zničit mě a Leitu. Chce být jedinou z těch tří dcer senátora, z těch trojčat to musí přežít jenom ona." Vienes se podívala na Roba, který si opatrně sedl na zadek.

,,Trojčata?" s překvapením se podíval na svou družku a to si myslel, že o ní ví dost, ale ani zdaleka nevěděl moc.

,,Ano, nejsme dvojčata, ale trojčata. Náš otec to trojče celou dobu ukrýval, Oelo mu v tom pomáhala. Takže, když jsem potkala tebe Robe a má sestra Treye, byla to kletba, která nás svázala."

,,Lituješ té kletby?" Rob se na ni podíval, ale upírka si mu sedla na klín.

,,Ne, nikdy nebudu, ale to je ten důvod, proč jsem tě odmítala. Leita ne, věděla, že ta kletba se nedá zlomit, smířila se s tím rychle, já stále doufala, ale pak jsem pochopila, že je to můj osud. A když jsem potom potkala Oelo, nejdřív jsem si ji nepamatovala, ale když se mě tehdy pokusila zabít, část vzpomínek se mi vrátilo. Viděla jsem dohodu, kterou měla s mou sestrou a otcem. Má sestra chtěla být královna a vzít si čistokrevného upíra, můj otec chtěl zničit vlkodlaky a své prokleté dcery a Oelo chtěla tebe. Zapomněla však na Dereca, kterého musel ukrývat Kat, že ano?" Vienes se podívala na Kata, kterého chtěla předtím zabít.

,,Ano, málo kdo to ví, ale ono je to jinak, má paní." zazubil se na všechny okolo.

,,Co je jinak?" všichni se na něj podívali, ale on vyšel ven a když se vrátil, přivedl sebou i Dereca, kterému bylo hned všechno jasné, když uviděl všechny pohromadě. Poznal svou sestru a svou sestřenici, ihned šel k nim, první ho objala Vienes.

,,Vítej do mé rodiny." upírka mu dala pusu na čelo, pak k němu přikulhala Tae, kterou si ale vzal Derec do náruče.

,,Když jsem ztratila bratra, bylo to, jako kdybych ztratila půlku srdce, ale vůbec jsem nevěděla, že mi už předtím chybělo. Bratře." objala jo a Derec to udělal taky, protože se cítil konečně celý.

,,Konečně se mi vracejí vzpomínky, měl jsem tam silný blok." pohladil sestru po tváři a podíval se na Sun, která potichu zavrčela a nasála pach Dereca.

,,Sun?" Rob se podíval překvapeně na svou dceru, která se dívala na Dereca a bedlivě si ho prohlížela.

,,To je ono, to je to, proč je tahle válka a proč vůbec existuje ta kletba." Kat jen zakroutil hlavou, Rob se na něj nechápavě podíval.

,,Ta kletba, co řekla Vienes by byla moc složitá a je to podfuk. Ta kletba je jiná, ale týká se vás všech." Kat ukázal na všechny z nich.

,,Tak mi to už objasni sakra..." Girod se začal vztekat.

,,Je to jednoduché a myslím, že Rob na to přijde velmi rychle." Kat se usmál na dominantu, který se rozhlídl dokola a pak se mu oči rozšířily zděšením.

,,To je ono. Vienes, ta kletba co si myslíš, že existuje, tak jen částečně. Ta kletba je na nás všechny. Jen se podívejte. Já a ty, Leita a Trey, Sun s Derecem, není to jasné?" Rob se podíval na Giroda, který to taky rychle pochopil.

,,Naše rodiny. Naše rodiny byly spoutány již kdysi k sobě a ta kletba nás měla dát dohromady a zaručit tak mír na věčnost. To je ta kletba, kletba míru a spojení mezi dvěma odlišnými rasami."

,,To by dávalo smysl, otec totiž nesnášel vlkodlaky a cokoliv s nimi. Věděl, že se zamilujeme do vlkodlaků, a tak se nás rozhodl zabít a proto poslal Mearu, aby zabila ty nejslabší z tvé rodiny. Zabila Tima, protože se otec obával, že se naše rodiny a rody spojí úplně a budeme jedna velká rodina, jeden vůdce, jedna zem a mír mezi vlkodlaky a upíry." Vienes to konečně pochopila celé. Teď všem bylo jasné, proč se Vienes zamilovala do Roba, Sun do Dereca a jak se zdálo, tak i Tae jevila jistý zájem o vlkodlaky, když viděla Seba s Keisem a Girodem.

,,Ano a někteří vlkodlaci do toho byli zapletení, takže všichni kromě tebe, Kate." Rob se podíval na Kata, který jako jediný nezmizel po tom, co Meara zaútočila na jeho syna, ostatní z jeho rady byli zrádci.

,,Všechno by to zapadalo do sebe, i to, že si mě chtěl dneska provdat, že otče?" Sun se podívala na Roba, který jen zavrčel a dál se věnoval mrtvému synovi, jeho tělo pomalu ovládl oheň až Tim zmizel docela a zbyl po něm jen prach.Všichni tiše sledovali, jak tělo chlapce zmizelo, ale to ještě nevěděli, že přijde další rána.

,,Tati..." ode dveří se ozval hlas Keise, který byl od krve, ale všichni věnovali pozornost k tomu, co nesl v náruči. Bylo to bezvládné tělo Johna, Vienes se podívala smutně na Roba.

,,Je mi to líto." objala ho, ale Rob se pomalu vydal k synovi a malému chlapci, který byl mrtvý.

,,Ti dva se spolu narodili, že jsem si říkal, že spolu i zemřou." Rob vzal tělo Johna a položil ho vedle prachu, co zbyl z Tima. Netrvalo dlouho a tělo chlapce pohltil tentýž oheň, co pohltil tělo jeho bratra dvojčete.

,,Snažil jsem se dělat všechno, co bylo v mých silách, ale ta upírka mu zlomila vaz a nevím proč, ale vypadala jako Vienes. Co se tady děje?" Keis se podíval na Tae, která si oblízla rty a potichu zavrčela, bylo vidět, že kletba padla i na ni, přesto se oba zklidnili a Keis si vyslechl, co je provází za kletbu. Po tom, co si vše vyslechl si sedl na židli, posadilo ho to na zadek a nevěřícně koukal. Nikdo z nich nic takového nečekal, ale stalo se a potichu všichni seděli, až to ticho prolomila Vienes, které neunikla ta malá maličkost a záhada, protože jen jedna jediná věc jí tam neseděla, jen jedno nedávalo smysl, proto se otočila na Roba.

,,Jak všichni vidíme, moje rodina je propojena s tou tvojí, ale jedno tady nesedí. Jeden vztah tady nesedí."

,,Taky o tom uvažuji, proč je má sestřenka, Leita, s Treyem? Ten se neřadí ani mezi jednu naši rodinu, nepatří k nám, tak jak to, že je to kletby zapleten?" Tae se zamračeně podívala na dominantu, který semkl ústa do rovné linky a po její otázce se zvedl ze židle a došel k oknu, kde předtím vyhlížela Sun, když čekala, až jí přijedou nápadníci. U vlkodlaků bylo zcela normální, že když dívka dosáhla proměny, sjely se vlkodlaci, aby se o ni ucházeli, ale toho už nebylo třeba, Sun si vybrala Dereca a on ji. Nakonec se Rob po několika minutách otočil a tiše pronesl své vysvětlení, ze kterého všem zamrazilo v kostech a zůstali zírat jen s otevřenou pusou, protože tohle bylo další překvapení pro všechny.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 toshiba1992 toshiba1992 | Web | 10. prosince 2014 v 6:35 | Reagovat

hm dalsi pekny dilek aspon ze to dopadlo takhke ze se nejak nerozcupovali navzajem ale kluku mi je lito

2 Anies Anies | 23. prosince 2014 v 11:24 | Reagovat

[1]: Děkuji, jsem ráda, že se líbil a snad se bude líbit i nadále :)

3 Bai-Batia Bai-Batia | Web | 25. prosince 2014 v 14:39 | Reagovat

... Já normálně brečím... Ty bezcitná, jak jsi mohla zabít dvě malé děti? dvojčata? Jak? A mě budeš něco vyčítat s tím, že je Leiret bezcitný, podívej se na sebe, si stejná jako on... ;( Chudáci maličcí... Asi už je nic nevrátí, co? To ti jich nebylo ani trochu líto? Nemohla jsi zabít někoho jiného? Zrovna tyhle dvě vynalézavé a pomstychtivé děti, co se mi tak líbili?? Jestli si je nechtěla, klidně je mohla Rikary adoptovat, ona by si to s nima užila... ne teď fakt řvu a brečím jak želva... Asi už je nic nevrátí co?? Jinak byl díl zajímavý, zase sme se něco nového dozvěděli, teda rozhodně bych nečekala, že holky jsou ve skutečnosti z trojčat, taky mi chvíli trvalo, než mi došlo, kdo je Derec, to víš, už dlouho jsem to nečetla, ale vzpomněla jsem si... Jen si tak říkám, odkud máš to jméno :P xDDD No, jdu rychle na další, snad mě opět nedonutíš břečet....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama