27. Černá skvrna na srdci

11. března 2015 v 8:43 | Anies |  Na pírkách nebes

27. Černá skvrna na srdci,,Jak je to ještě dlouho do Fargeinu?" již z dálky byl slyšet hlas Mii, museli být všichni ještě u koní a nejspíše uklízeli nepořádek, co tam napáchala rozzuřená Elen. Ta šla vedle Trevora a něco si mezi sebou potichu šeptali. Claire šla až o několik metrů za nimi, zcela tichá a zadumaná do vlastních myšlenek.

,,Trevore, nezdá se mi, že je v pořádku. Celou cestu neřekla ani půl slova a oba víme, že tohle se jí nepodobá." Elen v průběhu cesty nabrala sílu, proměnila se do lidské formy a za pomoci podpěry od Trevora mohla jít po jeho boku.

,,Jsem v pohodě." pronesla velmi tiše Claire, ale věděla, že ji uslyší. Zvedla oči ze země a všimla si, jak Michael s úsměvem poplácává Tobiase po ramenech mezi vraty od stodoly a něco si spolu s úsměvem říkají.

,,Michaeli!!!" byl to jasný naštvaný příkaz. Všichni sebou škubli, takhle rozzuřenou Claie ještě nikdy neviděli. Michael se s cuknutím k ní otočil s překvapeným výrazem ve tváři.

,,Nedělej, že nevíš, proč na tebe křičím, protože ty to víš!" došla k němu rychlým krokem a vrazila mu pěstmi do hrudi až se mírně zapotácel. Takový příval vzteku a síly nečekal ani jeden z bratrů.

,,Claire...zešílela jsi?" Tobias ji chtěl jemně chytit za zápěstí, ale dívka se mu vztekle vysmekla.

,,Ty mlč! Já se teď bavím s tímhle orlem." přistoupila k Michaelovi na pár centimetrů. Blonďatý orel zvedl ruce na důkaz toho, že se vzdává a že neví, co co jí jde.

,,Zlato, přísahám, že-"

,,Tak za prvé, můj milý zlatý, už mi neříkej zlato. A za další nepřísahej, protože jsem moc zvědavá, jak mi tohle vysvětlíš." chytila ho pod krkem a praštila jeho zády do vrat. Michael se zamračil a silou odtlačil její ruku stranou.

,,Co se proboha stalo, že mám pocit, že mě chceš zabít?" podíval se na Trevora, který jen sklonil pohled dolů a odváděl Elen do krčmy, kde měli ubytování na jednu noc.

,,Ne, počkej...tohle chci vidět. Claire vypadá jako kdyby mu chtěla natrhnout prdel." panteřice se zazubila od ucha k uchu, na to jen tmavovlasý orel protočil panenky a násilím ji odtamtud odvedl. Zrzka se mračila na nejmladšího orla, který s ní měl spojení a měla ve tváři vražedný výraz.

,,Claire, co kdyby si nám řekla, co se stalo a třeba najdeme způsob-"

,,Nechci hledat žádný způsob, chci zjistit pravdu o minulosti mého milovaného orla. Co ty na to, Michaeli?" zasyčela u jeho tváře. Michael se vyděšeně podíval na Tobiase a ten se podíval zase na Trevora, který stál v okně jejich pokoje. Jen tiše přikývl a Tobias se chytil za hlavu.

,,Michaeli, zdá se, že už to ví." sklonil zrak k zemi a odešel, aby je nechal si to vyříkat mezi čtyřma očima.

,,Co přesně bych měla vědět, Michaeli? Třeba to, že ten mladý muž vypadal vzhledově jako ty, jen neměl světlé vlasy. Mluvil jako ty a celkově mi připomínal tebe?" držela v pěsti jeho tričko, které tak silně mačkala, že měl pocit, že by ho jedním švihem odhodila přes celou vesničku. Taková síla v ní plála, byla jako chodící oheň. Musel se tomu zasmát, ale Claire přitlačila svou ruku ještě větší silou na jeho hrudní koš, že ji musel chytit za ruku, aby toho nechala.

,,Claire, docela to bolí. Prosím tě, vyřešme to v klidu, nechci se hádat ani dělat scény. Tak mě prosím pusť." bylo vidět, jak stáhla ruku a čekala na jeho vysvětlení. Ruce si dala v bok a dál se zamračením sledovala Michaela, který se dlouze nadechl, aby mohl chytit dech poté, co mu hypnotizérka znemožnila přístup vzduchu do plic. Svezl se do dřepu a opíral se o vrata stodoly, pak se podíval na Claire s provinilým výrazem v očích.

,,Claire, ten mladý muž, kterého si viděla v lese...byl panterogos. Jeden z mála, který je stále naživu."

,,Proč jeden z mála? Není jich snad více?" Claire chtěla mít ve všem jasno.

,,Ne. Jakmile se narodí a zjistí to naše vláda nebo někdo, kdo tě nemá rád, tak tvé dítě zabijí. Dělají to proto, že to jsou kříženci. Kříženci orla a pantera, proto se jim říká panterogosové. Napůl panterem a napůl orlem. Ale ty chceš asi vědět více o tom muži, co si potkala." Michael sledoval její klidné přikývnutí, přesto stála s nohama rozkročenými mírně od sebe a s rukama založeným na hrudi. Měl docela zdola dobrý pohled na její tělo. Ale jen, co na tohle pomyslel, kopla mu prach do obličeje.

,,Promiň. Jak jsem řekl, je jeden z mála, který přežil, kterého se mi podařilo zachránit. A nikdy bych si neodpustil kdyby se mu něco stalo."

,,Je to snad tvoje nějaké zakleté dvojče či spíše nějaký dvojník?" Claire vyhodila rukama, chtěla sakra vědět, proč je jako dvojče Michaela.

,,Ne, Claire. On je něco víc, je to ...je to můj syn." sledoval její reakci na jeho slova. Nejdříve mírně otevřela pusu a pak klopýtla dozadu, opřela se o malý stromek, co rostl bokem od stodoly.

,,Cože si to řekl?" podívala se nevěřícně na svého orla, kterému věřila a myslela si, že před ní nemá takováhle velká tajemství.

,,Je to můj syn, to jsem řekl. A nedovolím, aby mu někdo ublížil a pokud bude důvodem toho, že mě řekneš, že se mnou nechceš už nic mít společného. Tak ti rovnou říkám, že se od něj neodvrátím, neukážu mu záda a nenechám svého syna zemřít jen proto, že je panterogos." vyštěkl zuřivě na Claire, která otevřela ústa zděšením. Tuhle reakci od něj nečekala ani by ji nenapadlo ublížit jeho synovi.

,,Doopravdy, Michaeli? Vážně si myslíš, že jsem taková mrcha, která by ze žárlivosti šla a jen tak nechala zabít tvého syna a zdůrazňuji slovo; tvého syna, protože ty patříš ke mně a já k tobě, tak by mě tohle ani nenapadlo. Myslela jsem, že mě znáš, ale asi jsem se spletla."

,,Podívej se, jak si přišla a vyváděla si? Mám snad být bez strachu z toho, že mi nepůjdeš udat syna, že by si nevzala odměnu a nezískala by si tak pomstu? Protože, nezlob se, ale cítím z tebe vztek, cítím, že by si mi chtěla takovou ránu vrátit. Takže mi řekni, jak bych ti mohl věřit, že by si nechtěla mého syna, kterého mám s jinou ženou než jsi ty, zabít? A nebo dokonce mě? Protože právě teď z tebe cítím, že by si mě chtěla roztrhat na kousíčky." Michael ztrácel kontrolu, cítila, že ho pohlcuje síla jeho orla. Snažila se něco říct, nějak ho uklidnit, nepotřebovala aby poté, co se vypořádali s Elen, aby začal vyšilovat ještě on. Ale on ji nepustil vůbec ke slovu, přisunoval se stále blíž jako hladová šelma, který tlačí do kouta svou vyděšenou kořist. Claire narazila zády o kůru stromu, kde ji dohnal strachy Michael. Zhluboka dýchala, ale i tak nemohla pomalu popadnout dech, když sledovala vztek v jeho očích.

,,Michaeli..."

,,Copak by si nechtěla vědět, s kterou ženou jsem ho měl? A kdyby tady byla někde poblíž , nejspíš by ses jí pokusila zabít, že mám pravdu?" byl na těsno u ní, držel ji v pasti, ale tady přetekla veškerá trpělivost Claire, kterou hodlala snášet. Anižby to tak moc plánovala, tak vrazila Michaelovi silnou facku přes tvář, až se odvrátil se silným plesknutím stranou. Claire se konečně opřela hlavou o strom a zhluboka se nadechla a vydechla. Párkrát to udělala a pak sledovala Michaela, který se k ní s nic neříkajícím výrazem otočil.

,,Jestli si o mě myslíš takovéto věci, pak si mě nikdy neznal a možná, že mě ani nikdy nepoznáš." po tváři jí stékaly slzy. Michael sebou cukl, podíval se na své ruce, které byly zakončené drápy.

,,Vážně by si mě uhodil a ještě ke všemu, když máš drápy? Rozsekl by si mi tvář? Copak jsem pro tebe nic neznamenala, že by si mi jen ze strachu o život svého syna udělal tohle?" potichu vzlykala, stále opřená o strom. Udělal k ní krok, ale Claire se otřásla a natáhla před sebe ruce hypnotizéra připravené k rychlému výpadu.

,,Claire, omlouvám se. Promiň, tohle jsem nechtěl. Nezvládl jsem tvé obvinění a můj vztek orla mě ovládl, ale bylo to strachem. Strachem o moje dítě, copak kdybychom měli děti, nebránila by si ji zuby nehty?" nezkoušel udělat další krok, jen stál a snažil se ji uklidnit a svého orla taky. Nejraději by se teď propadl do země a s hanbou tam zůstal, vůbec nezvládl své já a málem dívku, kterou nadevše miloval, zabil.

,,Na děti jsem ještě takhle nepomýšlela, ale jedno vím teď určitě. Ty a já děti mít nebudeme, jen s Tobiasem nebo s Trevorem budu mít děti, protože oni mi nelžou, nezatajují mi pravdu a říkají mi vše a už nikdy by se mi nepokusili rozseknout tvář ze vzteku. A pokud se neumíš ovládat, tak vina padá jen na tebe, tak se nevztekej na všechny okolo tebe, protože oni za tvé problémy nemůžou a ani s tím nic nemohou udělat, když se nikomu nesvěříš." Claire vylezla konečně zpoza stromku a s velkým obloukem obcházela Michaela. Udělal k ní další krok, ale Claire se zaslzeným obličejem opět napřáhla před sebe ruce.

,,Nepřibližuj se ke mně, Michaeli. Nechci ti ublížit, tak mě k tobě nenuť." ruce se jí třásly, byla vyděšená, naštvaná, ale cítil z ní i bolest, ta vycházela z jejího srdce, na kterém cítil, jak se tvoří černá skvrna.

,,Claire, nedělej to. Pokud se ti objeví černá skvrna na srdci, může to mít katastrofální-"

,,Řekla jsem, nepřibližuj se!"

,,následky jsem chtěl říct." stále šel k ní blíž.

,,Michaeli, já tě vážně varuji. Nepřibližuj se, mám z tebe strach. Nevěřím ti, že mě nebudeš chtít opět uhodit."

,,Claire..." bylo poslední, co řekl. Claire roztáhla své prsty, z kterých vyletělo několik zářivě modrých paprsků a přesně zasáhly svůj cíl. Ozvalo se několik ran, když narazily do těla orla a pak následovalo křupání kostí v oblasti hrudníku a nohou. Michael vykřikl bolestí, když padal k zemi. Z krčmy a ze všech domů ve vesničce vybíhali orlové, aby se podívali, co se stalo. Claire se s pláčem otočila a dala se na útěk okolo poraněného Michaela směrem k lesu, kde předtím zmizela Trevorovi.

,,Chce mi zase zmizet, tentokrát se ti to, Claire, nepovede." byl to hlas Trevora, který vyběhl ihned za dívkou. Tobias běžel zase k bratrovi, který lapal po dechu.

,,Lež klidně, bratře." přesto se Michael ještě otočil za Claire a ukázal na ni prstem ve chvíli, kdy jejich dívka zmizela v houští nad vesnicí.

,,Neboj se o ni, Trevor ji přivede v pořádku zpět. Tebe ale budu muset dát do pořádku já." Tobias pokynul hlavou na ostatní orly, ti mu pomohli odnést Michaela do jejich pokoje, kde se dal Tobias do ošetřování.Neutekla ani několik set metrů, když ji chytil za paži Trevor. Toho ale stejně jako Michaela odhodila stranou. On měl ovšem oproti svému bratrovi výhodu a to takovou, že byl bojový orel, strážce jejich sídla a byl zvyklý a připravený na nečekané údery, proto ve vzduchu roztáhla svá křídla a máchl s nimi tak, že usměrnil svůj let a nakonec vyrazil velkou rychlostí ke Claire, která se stále snažila uniknout.

,,Trevore, nech mě být!" otočila a zakřičela v moment, kdy ji chytil za pas a vyletěl s ní neuvěřitelnou rychlostí do vzduchu. Točil se v letu nahoru do kola a dělal tak piruetu, že se z toho dělalo Claire zle.

,,Trevore, prosím..." přesto letěl stále výš a výš, nedbal na její prosby a strach.

,,Tak dobře, promiň, promiň...už před tebou nebudu nikdy utíkat, dobře? Spokojený?" nemusel jí dát odpověď slovy, poznala ji z toho, že ihned roztáhla svá křídla a v poklidu plachtil ve vzduchu s Claire v náruči. Jen se na ni usmál, ale jeho úsměv ihned pohasl, když vykřikla bolestí a chytila se za místo, kde jí začalo velmi rychlo tlouci srdce. Pak zasáhla palčivá bolest i Trevora, který zařval nečekaně bolestí. Síla v křídel mu ochabla jako zbytek těla, pustil Claire z náruče a sám se řítil v bezvědomí k zemi.

,,Trevore....Trevorééééé....." Claire křičela, bolelo jí srdce, která nezpomalovalo svůj tep, ale momentálně měla strach o ně dva. V myšlenkách zapátrala do minulosti, poznala už tuhle chvíli s Trevorem, kdy se řítili oba k zemi, ale tady byl Trevor bezmocný, pokud se neprobere. Claire se kousla do rtu, ale musela to udělat. Byli již blízko u země, proto vystřelila stejný výboj na Trevorovu hruď. Rána byla účinná, protože orel začal lapat po dechu a opět byl při smyslech. Zděšením se mu rozšířily zorničky, složil sví křídla těsně k tělu, aby byl rychlejší a letěl se pro Claire, která k němu natáhla ruku. A stihl ji chytit jen malý kousek nad zemí.

,,Bože, tohle už bylo po druhý. Nevím, jak ty, ale myslím, že mi ve vzduchu nosíš smůlu." políbil ji na čelo, jednou rukou ji držel a druhou přiložil na místo její rány.

,,Jde to zevnitř a myslím, že měl Michael v jednom pravdu. Začíná se ti rozšiřovat černá skvrna na srdci..." s obavami se podíval na Claire, která se tiše opřela hlavou o jeho rameno a nechala se unášet vzduchem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bai-Batia Bai-Batia | Web | 11. března 2015 v 15:17 | Reagovat

mícháš mi tu valaštinu s čecháčtinou ty brďo xDDDD jako vždy dokonalý díl, sice úplně nechápu, proč ta skrvna na srdci a co to je, jestli je to tam vůbec podstatné, nebo je to jen taková kulturní vsuvka :D sis řekla, šak ona má z toho všeho málo zamotanou hlavu, tak jí ještě přidám, aby měla důvod se ptát, že? :'DDDD ok, nom nechám se překvapit, jak to celé dopadne, mimochodem, dala sem ti díl na estranky, Přečti si o Rall :D

2 Aly Aly | E-mail | Web | 14. března 2015 v 12:03 | Reagovat

Líbí se mi jak píšeš :)

3 Anies Anies | 15. března 2015 v 11:28 | Reagovat

[1]: jop, to jsem celá já :D...a vše pochopíš, tedy snad..poslední dobou nedávají moje články smysl co? No nic, co už se mnu že? :D

[2]: Děkuji, jsem ráda, že se líbí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama